rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

To co dzieje się od 2008 roku w Banku PEKAO SA może niepokoić jego stałych klientów !!!

Przypomnę , że za 2008 rok PEKAO SA nie wypłaciło akcjonariuszom żadnej dywidendy mimo , że zyski były ogromne. Włoski udziałowiec dąży do osłabienia pozycji tego banku w Polsce, aby wartość akcji tego banku na tyle spadła na giełdzie, że polscy inwestorzy oraz Skarb Państwa zaczną wyprzedawać swoje walory , które za tanie pieniądze chcą nabyć własnie Włosi . W Warszawie już jednym z wiceprezesów PEKAO SA jest Włoch i w zasadzie to on rządzi całą strategią tego banku bez względu na to kto formalnie jest jego prezesem .

Zamknięcie placówki Centralnego Domu Maklerskiego PEKAO S.A. przy ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej już wywołało odpływ klientów, a zatem zmniejszenie dochodów z marż pobieranych od zleceń giełdowych .

Mylą się ci analitycy giełdowi, którzy twierdzą , że likwidacja tejże placówki nie wpłynie na poziom walorów zdeponowanych w PEKAO S.A. i nie odstraszy potencjalnych nowych klientów od deponowania swoich oszczędności w tymże banku .

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że inwestorzy giełdowi , to nie są ludzie biedni i jeżeli zmusza się ich do wybrania innego domu maklerskiego , to przeniosą z PEKAO S.A.nie tylko cały swój portfel akcji ale również konta osobiste, bo płynność gry na giełdzie wymaga szybkiego przemieszczania środków z konta brokerskiego na konto ROR i odwrotnie !

Włoska polityka w banku PEKAO SA uderza nie tylko w inwestorów giełdowych , ale również w drobnych "ciułaczy" każdego grosza i właścicieli lokat terminowych .

Oto ostatnio zapadła decyzja aby inna placówka PEKAO SA została zamknięta w soboty. Zatem jedyna placówka PEKAO SA czynna w Bielsku- Białej w soboty będzie pracowała tylko od poniedziałku do piątku.

Na tym jednak nie kończą się błędy wiceprezesa ze słonecznej Italii !!! Największym błędem jest polityka niskiego oprocentowania lokat złotówkowych i wręcz beznadziejnego oprocentowania lokat dewizowych.

Jeśli ktoś ma odłożone Euro lub USD to w PEKAO SA otrzyma niemal trzy razy mniejsze oprocentowanie aniżeli w niektórych innych bankach ! Ciekawe, że dla przedsiębiorców ten sam bank oferuje pożyczki w Euro wcale nie taniej od innych banków .

Przypuszczam , że Włosi dążą do całkowitego przejęcia Banku PEKAO SA, dlatego wprowadzają zamieszanie .

Jeszcze jedna ciekawostka : główna placówka PEKAO SA przy ul. Stojałowskiego była czynna zawsze do godziny 18, natomiast w placówce PEKAO SA przy ul. Dmowskiego skrócono czas pracy do 17.oo !

Rajmund Pollak

2010-03-06 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516251
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Ważna wiadomość ! Bank PEKAO S.A. zamyka placówkę Centralnego Domu Maklerskiego w Bielsku-Białej !, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała